A házi kedvencek egyre több otthonban kapnak esélyt a boldog, kényelmes életre. A cicák, kutyák vagy a kisebb állatok értékes társnak számítanak a gazdáik életében. A kisállatok szórakoztatnak, vigasztalnak, enyhítik a magányt, gyerekek mellé vagy helyett is választják őket.
A cicákra, kutyákra sok gazdi, szőrös, négylábú gyerekként tekint, mert gondoskodni kell róluk és nagyon szeretni valók. Sajnos a négylábúak élete csak tizenpár évig tart, egyes esetekben kicsivel hosszabb kort is megérnek. Kikerülhetetlen a búcsú, ami minden gazdit mélyen érint. Az elválásra érdemes lélekben és a gyakorlatban is felkészülni, mert egy kicsit könnyebb lesz megélni és megszervezni is, ha eljön a gyászos óra.
Az állat halála feladatokkal jár
A gyászoló gazdinak tudnia kell arról, hogy milyen kötelezettségei vannak, ha a kisállata meghalt. Az aktuális jogszabályok ide vonatkozó részeit sem árt ismerni, nehogy jóhiszeműen szabálysértést kövessen el. Az állat teteme egészségügyi kockázatot jelent, a gazdinak pedig ártalmatlanítási kötelezettsége van.
Az állat haláláról értesíteni kell az állatorvost és eldönteni, hogy hamvasztást vagy temetést szeretne a gazdi. Az állat eltemetése megengedett, de csak szigorú keretek között. A hamvasztásról napokon belül gondoskodni kell, ebben a gazdi segítségére vannak a tetemszállítással és kisállat hamvasztással foglalkozó cégek.
A nyári évszak veszélyei
A nyári hónapok ideje alatt is bekövetkezhet tragédia és a kisállattulajdonos elveszítheti a kedvencét. Nyáron fokozott körültekintéssel kell kezelni az állattetemeket, mert a meleg miatt gyorsabban bomlanak le. A sietséget az is indokolhatja, ha az állat valamilyen fertőzésbe halt bele.
A halál beálltát követően 24 órán belül jelenteni kell az állatorvosnak a kisállat távozását. Az elhullott állat elszállítását végző cégnek szintén minél előbb telefonálni kell, hogy napokon belül le tudják bonyolítani a szállítást és az esetlegesen igényelt hamvasztást is.
A nagy meleg felgyorsítja a bomlási folyamatot, ami vonzza a rovarokat és erős bűzzel is együtt jár. A tetemet nem szabad szabadon hagyni, mert a rovarok, rágcsálók magukkal vihetik a kórokozókat. A betegségben elhunyt állatban felgyorsulhat a baktériumok szaporodása, ami növeli a fertőzésveszélyt.
A baktériumok, vírusok, kórokozók a legyekkel, más állatokkal eljuthatnak a közvetlen vagy távolabbi környezetben található élelmiszerekbe, de az ott található többi állat egészségét, életét is veszélyeztethetik. Számolni kell azzal a kockázattal is, hogy egyes kórokozók magára az emberre is veszélyesek lehetnek.
A vidéki, természetközeli környezetben további kockázatot jelent, hogy a tetem vonzhatja a környékbeli vadállatokat. Egy gazdi sem szeretné, hogy a néhai kedvencét széttépjék vagy magukkal vigyék a vadak a késlekedés miatt és ne tudjon neki szép búcsút rendezni.
Nem utolsó szempont az sem, hogy a késlekedés akár pénzbeli bírsággal is járhat, amit az állat tulajdonosának kell kifizetnie. Az ilyen gondok csak még rosszabb élménnyé tehetik a búcsút.
Gondoskodunk az állatáról!
A cégünk ügyfélbarát szolgáltatásokat kínál azoknak a kisállattartóknak, akiknek el kell búcsúzniuk a kedvencüktől. Szállítással, hamvasztással foglalkozunk elsősorban, illetve segítünk az ügyfeleknek megvalósítani egy olyan búcsút, ami a gyászt könnyebbé teszi.
Ismerje meg az ajánlatunkat, érdeklődjön a szolgáltatásainkról, amiket kedvező árban vehetnek igénybe az ügyfeleink! A honlapunkon szereplő telefonszámon azonnal kapcsolatba léphet velünk és többet is megtudhat a részletekről!
Kommentek:
Off